Cihangir Okulları olarak 1996 yılından bu yana Atatürk ilke ve inkilapları ışığında ‘’Eğitimde mükemmelliğe ulaşma’’ hedefi ile yolumuza devam ediyoruz. 

Öğrencilerimize 21. yüzyıl becerilerini kazandırarak, bilgiye erişimin her zaman ve her yerde sağlandığı, sürekli öğrenmeyi seven, araştıran, sorunları çözen, kendine güvenen, etik değerlere sahip, sosyal sorumluluklarını yerine getiren, yaratıcı ve düşünceli bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bu amaç doğrultusunda mesleki eğitimleri önemsiyor öğrencilerimize öğrenme stillerine ve ihtiyaçlarına uygun şekilde yardımcı olmak için farklı öğrenme yöntemleri sunuyor süreçlerini destekleyen çeşitli araçlar ve teknikler sunarak öğrenmelerini takip ediyoruz. Ayrıca uygulama fırsatı sunarak, onların teorik bilgilerini pratik bilgiye dönüştürme lerine yardımcı oluyoruz.

Herşeyden önce düşünmekten, sorgulamaktan ve hayal etmekten imtina etmeyen, kendi olmaktan memnun fakat kendine öte idealler koymaktan çekinmeyen, vatanını ve milletini seven, diğer kültürlere ve milletlere saygılı, bilimsel yeterliliklere sahip dünya vatandaşları yetiştirmek en büyük hedefim ve en özge arzumdur.

Sırtını bilime dayayan, ufkunu sanatla aydınlatan, cesaretini tarihinden ve kültüründen alan gençler; bizim çocuklarımız, bu ülkenin umudu ve aydınlığa açılan yegâne kapısı olacaktır. Sorumluluğumuzun bilincinde olarak dünümüzü unutmadan, çizgimizi bozmadan, geçmişimizden aldığımız ilham ve deneyimle çağın gereksinimleri için çalışarak yolumuza devam edeceğiz.

Nesrin CİHANGİR MERAL

İcra Kurulu Başkanı