Cihangir Okulları Tarihçesi

Hakkımızda

İş İnsanı ve Eğitim Gönüllüsü Sayın Ergül CİHANGİR tarafından 1996 yılında kurulan Cihangir Okulları, binlerce öğrencinin hayatına dokunarak günümüzün donanımlı bireylerini yetiştirmiş köklü bir eğitim kurumudur.

Öğrencilerimizin modern bakış açısı ile potansiyellerini keşfetmeleri; yenilenen dinamik bir kültürün parçası olarak çok yönlü bireyler olmaları öncelikli hedefimizdir. 

Cihangir Okulları öğrencilerinin saygı, merhamet, alçakgönüllülük, dürüstlük, adalet ve özgürlük gibi değerlerimizi içselleştirerek, yaşamla iç içe olan eğitim felsefemiz ile günümüzün ve geleceğin yetkinliklerine sahip mutlu bireyler olarak yetişmesini amaçlıyoruz.

Kurucu değerlerimiz ve geleneklerimizden güç alarak; araştırma, doğru bilgiye ulaşma, eleştirel düşünce ve problem çözme yetimizi toplumdaki değişim ve gelişim sürecine uygun olarak yeniliyor ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Yaşam boyu öğrenme ilkesinin benimsendiği Cihangir Okullarında, değişime uyumlu ve titiz bir akademik ortam içerisinde eğitimin kalitesi için iletişim ve işbirliğiyle öğrenme sistemimizi geliştiriyoruz.

1996 yılından bu yana, Atatürk ilkeleri ışığında çağdaş ve nitelikli eğitim anlayışını taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle sürdüren bir eğitim kurumu olmaya kararlıyız.

MİSYONUMUZ

Cihangir Okulları olarak misyonumuz: Evrensel ve ulusal değerlere bağlı, sorunlara duyarlı, hizmet verirken koşulsuz sevgi, saygı, dostluk, hoşgörü, dürüstlük, adalet, güven, yardımlaşma ve sadakatin ön planda tutulduğu, insan odaklı, öğrencilerinin başarısı için her tür teknolojik donanımı kullanan uzman ekipleriyle özel öğretim hizmeti sunan bir kurum olmaktır.

VİZYONUMUZ

Cihangir Okulları, geleceğin mutlu dünya vatandaşlarını yetiştirmeye inanmış bir eğitim kurumudur.